8 Mart 2013 Cuma

satilik mese odunu istanbul anadolu

SATILIK MEŞE ODUNU İSTANBUL ANADOLU YAKASI.
meşe odunu fiyatları istanbul.
İstanbul anadolu yakası meşe odunu satışı yapan yerler arasındayız.
MEŞE ODUNU SATANLAR İSTANBUL kadıköy.
telefon: 0533 084 08 54
Meşe Odunu Tedariki tonu 300 TL 5 ton alana 275 TL .  Çuvallanmış veya dökme olarak takdim edebiliriz.

meşe odunu satıcıları anadolu yakası toptan meşe odunu satan yerler arasındayız.meşe odunu perkande satış fiyatları.
oduncu
Adalar oduncu Ataşehir lokantaya meşe odunu satışı yapanlar Beykoz, Çekmeköy,  Kadıköy, İstanbul anadolu yakası odun satanlar Kartal, anadolu yakasında meşe odunu satışı yapan yerler arasındayız Maltepe, İstanbul Pendik, İstanbul Sancaktepe meşe odunu satış fiyatları  Sultanbeyli, İstanbul anadolu yakası meşe odun satışı yapanlar Şile, İstanbul Tuzla, İstanbul Ümraniye, İstanbul Üsküdar meşe odunu satışı yapılır ucuz fiyata fırınlık meşe odunu satılır.
ilgili link:
GOOGLE SATILIK MEŞE ODUNU
MEŞE
MEŞE HAKKINDA BİLGİ:
kayıngiller familyasının Quercus cinsindenir meşe ağacının 400 kadar türü arasında yaz-kış yapraklarını dökmeyenleri de bulunan, kerestesi dayanıklı orman ağaçlarının ortak adına meşe denir. Dünya üzerinde geniş bir yayılış sahası olan meşe ağacı 25 m. boya ve 2 m. gövde çapına erişebilen geniş tepeli ağaçlardan, 3–5 m. boya sahip çalılara kadar değişen meşe türleri vardır. 
MEŞE ODUNU SATICILARI TONU FİYATLARI İSTANBUL ANADOLU YAKASI.
Çuval veya ton ile meşe odunu satışı yapılır.
Meşe ağaçlarının gövdeleri düzgün, kabuk önceleri düzgün, sonraları kalın ve yırtılmış durumda olup, esmer renktedir. Kökleri yanlara ve derinlere çok gider. Meşe yaprakları da formları gibi değişkenlik gösterebilir, loplu, dişli ya da düz kenarlıdır. Meşe ağacının "Palamut" adı verilen silindirik meyveleri bir kadeh içinde yer alır. Bazı meşe türlerinin palamudu büyük ve tırnaklı olur. Tanen bakımından zengin olan bu tür palamudun şırası sepicilikte ve boya sanayiinde kullanılır. Meşe ağacının İçinde pelit denilen tohumu vardır. Pelit doku bakımından kestaneye benzer. Ancak, tadı acı olduğu için hayvan yemi olarak değerlendirilir. Meşe, alakarga ve sincabın kışın yemek için toprağa gömdüğü ya da kendiliğinden toprağa karışan pelitlerden ürer.
TÜRKİYEDE YETİŞEN MEŞE AĞACI TÜRLERİ:
Saplı meşe,Sapsız meşe ,Doğu Karadeniz meşesi , Saçlı meşe ,Istranca meşesi (Quercus hartwissiana) İspir meşesi ,Macar meşesi (Quercus frainetto) Kasnak meşesi, Mazı meşesi , Tüylü meşe Anadolu palamut meşesi , İran palamut meşesi ( Lübnan meşesi Makedonya meşesi Pırnal meşe ,Boz pırnal,Kermes meşesi,Yalancı tüylü meşe.

3 yorum:

  1. Bulgaristan da satilik 200 Ton Mese ve Cam agaci, yeni kesilmis. Ilgilenenler beni 0543.237 55 51 den arayabilir. Alper Yilmaz Ahmedov

    YanıtlaSil